Веселі способи навчити дитину рахувати

Математика може бути для дітей як цікавим, так і виснажливим, заплутаним і зовсім незрозумілим предметом. Якщо ви в ранньому віці навчите дитину рахувати, знайдете для цього цікавий і легкий спосіб, ви посприяєте тому, що вона захопитьсяматематикою. Пропонуємо кілька способів, які вам у цьому допоможуть:

  • Ліпіть з пластиліну.Запропонуйте дитині ліпити з пластиліну різнігеометричні формиза зразком. Це заняття допомагає краще засвоювати практичні навички, спостерігати та створювати різні форми.
  • Рахуйте й сортуйте іграшки.Сортуваннята класифікація предметів допоможутьдитині засвоїти основи математики. Візьміть ящик з іграшками й рахуйте їх разом з дитиною. Сортуйте іграшки за розміром, кольором або видом. Це також ефективний спосіб привчити дитину прибирати іграшки за собою.
  • Познайомте малюка з поняттям об’єму.Візьміть баночки й чашки різного розміру. Під час купання розкажіть і покажіть дитині, що означає «порожній» і «повний». Порівнюйте об’єми різних ємностей. Під час гри пояснюйте дитині, що саме відбувається, наприклад: «Моя чашка повна, сюди не поміститься більше води» або «Давай переллємо воду з твоєї маленької чашки в мою велику й подивимося, чи стане вона повною».
  • Рахуйте на кухні.Приготування їжі– чудова нагода розповісти дитині продробий виміри різних величин. Покажіть дитині різні вимірювальні прилади й поясніть, що коли, наприклад, двічі налити по половині чашки води, то буде повна чашка.
  • Рахуйте під час ігор.Вивчайте з дитиною математику на вулиці, під час ігор. Наприклад, порахуйте, скільки разів ви зможете кинути один одному м'яч, не впустивши його. Ви можете попросити іншу дитину вести рахунок у вашій грі.
  • Вивчайте математику на природі.Під час прогулянок також можна розвивати математичні навички дитини. Порівнюйте розміри дерев, рахуйте, скільки птахів сидить на гілці, знаходьте спільні та відмінні риси у формі листя. Візьміть з собою блокнот, щоб записувати ваші обчислення.
  • Навчайте малюка рахувати за допомогою макаронів.Дитина може вибудовувати за їх допомогою різніпослідовності– це буде сприяти розвитку в неї навичок лічби. Можна використовувати намистини або зерна.
  • Будуйте вежі з кубиків.Побудова різних послідовностей і об'єктів розвиває в дитини логічне мислення й розуміння причинно-наслідкових зв'язків. Побудова веж – веселий спосіб дати дитині поняття про послідовність. Використовуйте покроковий метод і визначте фінальну мету.
  • Влаштуйте «полювання на цифри».Під час поїздки в машині або прогулянки шукайте разом з дитиною цифри на автобусних зупинках, дорожніх покажчиках, автомобільних номерах. Наприклад, влаштуйте змагання, хто швидше знайде всі цифри від 1 до 9. Називайте цифру вголос, коли знайдете її.
  • Використовуйте інтерактивні ігри.В Інтернеті ви можете знайти велику кількість інтерактивних ігор, які допоможуть дитині розвинути навички лічби.

/Files/images/kalinonka/001.jpg


_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дидактичні ігри з математики. Кольорові рахункові палички

Представляємо вашій увазі дидактичні ігри з математики.
І ці ігри можна грати як вдома, так і в дитячому садку. Проводити групові чи індивідуальні заняття.
З усього різноманіття математичних ігор найбільш прийнятні в старшому дошкільному віці (5-7 років) головоломки з паличками (можна використовувати сірники без сірки). Їх називають завданнями на кмітливість геометричного характеру, так як в ході рішення, як правило, йде перетворення одних фігур в інші, а не тільки зміна їх кількості. У дошкільному віці використовуються найпростіші головоломки.

Для проведення дидактичних ігор з математики нам знадобиться:

— Рахункові палички (15-20 штук)

/Files/images/kalinonka/110.jpg

Мета математичних ігор:
Дитина тренується складати геометричні фігури на площині столу. Дитина аналізує і обстежує фігури зорово-відчутним способом.

Математичні завдання:

1. Скласти 2 рівних трикутника з 5 паличок
2. Скласти 2 рівних квадрата з 7 паличок
3. Скласти 3 рівних трикутника з 7 паличок
4. Скласти 4 рівних трикутника з 9 паличок
5. Скласти 3 рівних квадрата з 10 паличок
6. З 5 паличок скласти квадрат і 2 рівних трикутника
7. З 9 паличок скласти квадрат і 4 трикутника
8. З 9 паличок скласти 2 квадрата і 4 рівних трикутника (з 7 паличок становлять 2 квадрата і ділять на трикутники
9. З 10 паличок скласти 2 квадрата: великий і маленький (маленький квадрат складається з 2 паличок усередині великого).
10. З 9 паличок скласти 5 трикутників (4 маленьких трикутники, отриманих в результаті прибудови, утворюють один великий).
11. Скласти квадрат і трикутник маленького розміру
12. Скласти маленький і великий квадрати
13. Скласти прямокутник, верхня і нижня сторони якого будуть рівні трьом паличкам, а ліва і права — двом.

Задаємо питання:

Скільки паличок було потрібно для складання квадрата? Трикутника? Чому? Покажіть сторони, кути, вершини фігур.
Чому ліва, права, верхня і нижня сторони квадрата складені з однієї і тої самої кількості паличок?

Ігри та вправи з кольоровими рахунковими паличками:

З кольорових рахункових паличок діти складають різні зображення, геометричні фігури, елементарно видозмінюють їх. Даються завдання з подальшим ускладненням.
Діти складають з паличок спочатку предметні зображення: будинки, кораблики, нескладні споруди, предмети меблів, після цього геометричні фігури: квадрати, трикутники, прямокутники і чотирикутники різних розмірів і з різним співвідношенням сторін, а потім — знову різні предметні зображення.

Призначення:
Розвиток просторових уявлень, закріплення знань про властивості і відмітних ознаках геометричних фігур.

/Files/images/kalinonka/210.jpg/Files/images/kalinonka/312.jpg

_________________________________________________________________________________________

Пропонуємо вашій увазі добірку анімаційних стрічок про Великдень для дошкільнят і учнів початкових класів.

Незабаром розпочнеться світле свято Великодня, з яким пов’язано чимало прикмет і обрядів. Ваші діти, мабуть, вже почали задавати безліч питань: «Що таке писанка?», «А чому потрібно пекти паску?», «Як з’явилось це свято?» тощо. Як правильно пояснити дітям про появу цього свята і його традиції? Пропонуємо вам добірку мультфільмів, які познайомлять дітей з Великоднем.

Загублена писанка

Казочка про пригоди Катрусі, яка у передвеликодній вечір розфарбовувала писанки, але одна з них загубилась

Загублена писанка | Казки для дітей українською мовою

Мишки на Великдень пасочку місили

Дитяча пісенька про мишок, які пекли пасочку. Під відео є слова пісні, аби вчити їх з малечою.

Мишки на Великдень Пасочку Мiсили - Великодні дитячі пісні - З любов'ю до дітей


Писанка-чарівне яйце

Що потрібно для того, аби зробити писанку? Зайчик вирушає у подорож, аби зібрати для цієї справи все необхідне.


Казка Писанка Чарівне Яйце (The story of the Magic egg Pysanka)

Казочка про Великдень

Анімаційний мультфільм для найменших «чомучків», які цікавляться темою цього свята.

ПАСХАЛЬНАЯ СКАЗОЧКА

Вінні Пух святкує Великдень

Улюблений персонаж малечі – Вінні Пух святкує Великдень зі своїми друзями. Кумедний мультфільм миттю розвесилить дітвору.

весенние денёчки с малышом Ру part 5

Кiлькiсть переглядiв: 288